пʼятницю, 10 березня 2017 р.

Любові пам'ять незабутня…


    Вічна загадка любові… Скільки поколінь намагаються розгадати її, скільки таємниць береже вона в собі. У тому, кого і як кохає видатна людина розкривається історія цілого покоління, атмосфера часу. Окрім того, у митців - це один  із ключів до  розкриття таємниць їхньої творчості.  Це стосується  і Т.Г. Шевченка, який кохав по - справжньому й шукав жіночий ідеал, який би співпадав із народним ідеалом жінки, коханої, дружини. Поет  завжди прагнув до родинного затишку, проте в коханні йому не таланило. 
     Саме цій темі була присвячена літературно-музична композиція «Любові пам’ять незабутня. Жінки в житті Т.Г. Шевченка», проведена в день народження поета, яку підготували учні 7-11 класів під керівництвом учителів української мови та літератури Шерстюк Надії Дмитрівни , Солодовник Тетяни Іванівни та педагога- організатора Москаленка Богдана Олеговича.
     Учні мали змогу доторкнутися до особистого, до найпотаємнішого видатного Кобзаря, довідатись про мрії та прагнення поета; про те, як його особисте життя відобразилося в поетичній творчості, передати чистоту, чарівність і силу почуття кохання, осягнути  його прагнення до простого людського щастя.
    Лірична музика, томики Шевченка, вогники свічок, троянди у вазі - усе це створило романтичний настрій . Діти пізнали іншого Шевченка-чоловіка, який кохав, якого кохали, але позбавленого сімейного затишку.
    Ведучі Гавриленко Ольга та Шпак Антон розповіли  про Оксану Коваленко, Варвару Рєпніну, Ганну Закревську, Агату Ускову, Христину Довгополенко та останнє кохання - Ликеру Полусмакову. Любовна лірика у виконанні учнів Бершак Єлизавети, Рога Богдана, Руденка Максима, Бойка Валерія, Кривіцького Олександра, Балабася Андрія розкрила палку душу поета.
   Скидан Світлана, Онепір Сергій, Балана Максим, Солодовник Анна  інсценували сцени із життя Шевченка як звичайної людини, що здатна на щирі й прекрасні почуття – кохання. Глибину душі українського генія допомагали розкривати образи коханих, яких майстерно відтворили учениці-старшокласниці Кропова Ліза, Шийка Віта, Пилипенко Наталія . Нікого  не залишили байдужим пісні у виконанні Карюк Катерини, Кибкало Наталії, Приліпко Софії, Солодовник Анни.

    У цей березневий день усі присутні мали можливість доторкнутися серцем і душею до невмирущої поезії Великого Кобзаря, що став славою і гордістю українського народу, його заповідною думою й  безсмертною піснею.


Немає коментарів:

Дописати коментар